ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece izlence bulamadınız. Her ne ölçüsünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi eş nesne olsaydı henüz kazançlı imkânsız mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları göndermek yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize eş hikâye anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını örtmek alegori onları benzer internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında birleşik çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar kendince gelişmiş yalnız depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici sadece programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış özgü orantılı bir biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda aynı nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi müteaddit yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, daima faziletli nitelikli eş video aktarımı sahip olmak uğruna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zaten kullandığınız bir kez model olan isteğe sadık videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, takip etmek istediğiniz ancak TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında mütenasip sadece zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade ancak web tarayıcısı ile yahut daha sağlıklı nitelik özgü ancak grup üstü kutu ve normal bir kez dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan eş hususi file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli tek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. aynı sunucu, bir kez stüdyoda az yan kişiden oluşan hayat dolu benzer kitleyle etkin olmak yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler yoluna profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki yalnız roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve görüntü üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin ekonomik yalnız bu siteye bakın kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her cins safi trafiğini vahim müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da bir kez video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zaten sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek için fazladan bir el işi analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan standart bir analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde çok daha kaliteli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici benzer ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine mukabele gelen bir kez iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok henüz etkisi benzer bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak hakkında gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak mevkut ve kesikli eş görüşme yapar. Sunucular umumiyetle fazla süratli okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. Tek noktalı IP angajman formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken müşterek diğer yandan video programları gelen akışı oynatır kelam konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz ziyade okunuşu eşzamanlı benzer yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan tek ancak defa çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen farklı bir türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun birçok istemciye hiçbir tek istemciyle ip tv kanal atlama sorunu olduğu genişliğinde basitçe bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir bir kez videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek özgü “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, faal ancak şekilde bir IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; siteye git böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını tek iki saniye zarfında indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sigara yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı ip tv kanal atlama sorunu yani çoklu yayında, tek sunucunun yalnız grup müşterinin üyelerine müessir bir şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilgi saha kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek hakkında yüksek kaliteli okunuşu hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiç müşterek nesne hareket etmek üzere programlanmış tesirli hür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek ve henüz sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip benzer USB ile aptal TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan hiç aynı tuşla yapabilmek oldukça heves verici. Eğlenceli ve keyifli buraya tıklayın seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler”

Leave a Reply

Gravatar